قالب پیش فرض (Default Theme) وردپرس چیست؟

نسخه های مختلف وردپرس همیشه به همراه یک یا چند پوسته در اختیار کاربران قرار می گیرند. یکی از این قالب ها زمانی که شما وردپرس را برای اولین بار نصب می کنید بر روی سایت شما فعال است به این قالب, قالب پیش فرض می گویند. بعد از نصب وردپرس کاربر می توانید قالب پیش فرض را با هر قالب دیگری که دوست داشت تغییر دهد.

بنیاد وردپرس (WordPress Foundation) از پوسته پیشفرض, برای به نمایش گذاشتن قابلیت های وردپرس استفاده می کند. بنابراین این پوسته ها اغلب اوقات دارای ویژگی های زیادی هستند و برای ایجاد اکثر وبسایت های عمومی مناسب می باشند. همچنین از قالب پیش فرض وردپرس به عنوان قالب یدکی نیز استفاده می شود. زمانی که پوسته ای که کاربر نصب کرده است پاک شود یا اشتباهی رخ دهد, وردپرس به طور خودکار قالب پیش فرض را فعال می کند.

اولین پوسته پیش فرض وردپرس در سال ۲۰۰۳ زمانی که وردپرس برای اولین بار منتشر می شد توسط مت مولنوگ, طراحی و کد نویسی شد. در آن زمان کاربران حتی قابلیت تغییر پوسته را هم در اختیار نداشتند. پس از قالب اصلی, پوسته کلاسیک با نسخه ۱.۲ وردپرس منتشر شد. این قضیه قبل از انتشار نسخه ۱.۵ وردپرس به همین شکل بود اما با آمدن این نسخه جدید, قالب کوبریک نیز منتشر شد. از این زمان به بعد کاربران می توانستند قالب های سایت خود را تغییر دهند. تا قبل از انتشار قالب دو هزار و ده به همراه وردپرس ۳.۰ کوبریک قالب پیش فرض وردپرس محسوب می شد.

از سال ۲۰۱۰ به بعد, هر ساله تیم وردپرس یک قالب جدید با نام آن سال منتشر می کند. در حال حاظر پوسته ۲۰۱۱ وردپرس با حدود ۲۳۰ هزار بار دانلود یکی از محبوبترین پوسته های وردپرس در میان کاربران وردپرس می باشد.

دیدگاه کاربران

  1. با عرض سلام و خسته نباشید لطفا یک پست نقد و بررسی داشته باشید از پوسته جدید یعنی ۲۰۱۵ وردپرس

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.