صفحه ساز (Page Builder) وردپرس چیست؟

از آنجایی که همه قشر کاربری از وردپرس برای راه اندازی سایت یا وبلاگ استفاده می کنند وجود ابزار هایی که بتواند کار را برای افرادی که با کدنویسی آشنایی ندارند آسان کند, ضروری است. یکی از این ابزار های مفید که به تازگی تعداد آنها هم بیشتر شده است, صفحه ساز ها می باشند. صفحه ساز (Page Builder) در وردپرس به کاربر این امکان را می دهد تا بدون داشتن دانش کد نویسی بتواند تنها با وارد کردن اطلاعات و انتخاب ویژگی های ظاهری المان ها, صفحات دلخواه خود را بسازد. صفحه ساز ها به دو شکل ارائه می شوند.

نوع اول : صفحه سازهای همراه با قالب

برخی از آنها به صورت یکپارچه با قالبی ارائه می شوند و فقط قابلیت استفاده در آن قالب را دارند. مثلا قالب Divi شرکت الگانت تمز دارای یک صفحه ساز به نام Divi Page Builder می باشد که کاربر با استفاده از آن می تواند ماژول های مختلفی را ایجاد کند و آن ها را در سطر ها و ستون هایی دلخواه قرار دهد تا ظاهر صفحات مختلف را ایجاد نماید.

نوع دوم : صفحه سازهای مجزا و به صورت افزونه

برخی از صفحه ساز ها هم به صورت یک افزونه ارائه می شوند. کاربر می تواند از این نوع صفحه ساز ها, به دلیل اینکه به یک قالب خاصی وابسته نمی باشند در همه پوسته ها استفاده کنند. ویژگی های اصلی این نوع صفحه ساز ها هم تقریبا مشابه با صفحه ساز های همراه با پوسته ها می باشد. اما تفاوتی که این نوع صفحه ساز ها به نمونه های قبلی دارند ظاهر المان های آنها می باشد. المان های ارائه شده در این نوع صفحه ساز ها ممکن است با المان های پیشفرض قالب از نظر ظاهری تفاوت داشته باشند. البته با استفاده از css می توان ظاهر این المانها را نیز تغییر داد.

دیدگاه کاربران

  1. سلام
    بهترینشون کدام است ؟(بخصوص برای زبان فارسی)

    • سعید شعبانی

      هیچ کدوم از این صفحه ساز ها به صورت مشخص برای زبان فارسی طراحی نشده اند. اگر فارسی سازی و راست چین کردن این صفحه ساز ها اصولی و صحیح انجام شود میشه گفت اکثر این صفحه ساز ها برای زبان فارسی هم مناسب هستند.

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.