نوع پست ها (Post Types) در وردپرس چیست؟

نوع پست ها (Post Types) یک اصطلاح برای اشاره به انواع مختلف محتوا در وردپرس است. در سال ۲۰۰۳ در ابتدا وردپرس به عنوان یک پلتفرم وبلاگ نویسی راه اندازی شد. پست ها یک واژه مشترک وبلاگ نویسی است که با وردپرس اجین شده و آن را به یک سیستم مدیریت محتوای (CMS) قوی تبدیل کرده است. زمانی که وردپرس, برگه هایی که یک نوع محتوای متفاوت از پست ها بود را به وردپرس افزود, آن را یک نوع پست متفاوت از پست های معمولی معرفی کرد. در نسخه های پیشین, این اجازه به توسعه دهندگان وردپرس داده شده بود تا بتوانند نوع پست های سفارشی (Custom Post Type) خود را برای وردپرس تعریف کنند.

در حالت پیشفرض وردپرس دارای این نوع پست ها می باشد:

  • پست (Post)
  • برگه (Page)
  • ضمیمه (Attachment)
  • رونوشت (Revision)
  • منو ناوبری (Nav Menu)

طراحان قالب و توسعه دهندگان وردپرس می توانند نوع پست های سفارشی خود را با استفاده از یکی از افزونه های متعدد موجود یا توسط تابع register_post_type به وردپرس اضافه کنند. یکی از مثال های پر کاربرد آن بخش نمونه کار های سایت ها می باشد. این نوع پست اغلب اوقات توسط پوسته های نمونه کار برای نمایش اختصاصی موارد نمونه کار استفاده می شود. نوع پست سفارشی توانسته است وردپرس را به سمت یک سیستم مدیریت محتوای واقعی حرکت دهد. زیرا حالا دیگر به سایت های مختلفی مانند سایت های املاک, بانک اطلاعاتی فیلم ها, نمونه کار و … این قدرت را می دهد تا بتوانند از وردپرس برای مدیریت محتوای سایت خود استفاده کنند.

ما در روکش نیز از Custom Post Type ها استفاده می کنیم. برای مثال همین بخش لغت نامه وردپرس توسط پست سفارشی ایجاد شده است.

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.