شناسنامه (Profile) در وردپرس چیست؟

کاربران یک سایت وردپرسی می توانند شناسنامه یا همان Profile خود را از طریق بخش مدیریت ویرایش کنند. کاربران می توانند تنظیمات متعددی مانند تغییر رنگبندی پنل مدیریت, فعال سازی میان‌برهای صفحه کلید و نمایش نوار ابزار وردپرس را از طریق همین بخش مدیریت کنند.

تنها اطلاعاتی که وردپرس به صورت الزامی از کاربران برای ثبت نام می خواهد ایمیل و نام مستعار می باشد, اما کاربران می توانند اطلاعات بیشتری درباره خود ارائه دهند تا توسعه دهندگان قالب ها بتوانند آنها را در وبسایت به نمایش در آورند. کاربران همچنین می توانند رمز ورود خود را از طریق بخش شناسنامه وردپرس تغییر دهند.

کاربرانی با نقش مدیر در سایتی که توسط وردپرس ساخته شده باشد می توانند صفحه شناسنامه خود را در مسیر کاربران » شناسنامه شما مشاهده کنند. اما کاربران دیگر تنها یک تب برای نمایش شناسنامه در نوار کناری خواهند دید.

شناسنامه (Profile) در وردپرس چیست؟

شناسنامه کاربران قابل توسعه می باشد. توسعه دهندگان وردپرس به آسانی می توانند فیلد های اضافی را در جهت تکمیل تر شدن شناسنامه های کاربران, به وردپرس اضافه کنند. مثلا آنها می تواند یک فیلد برای نام کاربری توییتر, آدرس پستی یا شماره تلفن همراه کاربران, یا هر چیز دیگری را تعریف کنند. با توجه به توسعه پذیری شناسنامه و نقش کاربران در وردپرس, افزونه هایی مانند bbPress می توانند در وردپرس انجمن ایجاد کنند.

برخی اوقات که از وردپرس به عنوان یک سایت عضویت پذیر استفاده می شود, ممکن است مدیران نخواهند تا کاربران سایت خود به ناحیه مدیریت دسترسی داشته باشند. در این حالت افزونه هایی برای نمایش و ویرایش شناسنامه کاربران در محیط قالب سایت (website front-end) وجود دارند.

دیدگاه کاربران

  1. رضا

    سلام من یه سوال داشتم ده روزه دنبالشم ممنون میشم راهنماییم کنید
    میخام کاربرانی که توسایتم لاگین میکنن پنل کاربریشون همون پنل کاربریه وردپرس باشه (شناسنامه کاربر)
    ممنون از سایت خوبتون

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.