جفنگ (Spam) در وردپرس چیست؟

اصطلاح جفنگ (spam) به محتوایی که مورد نیاز کاربر نیست, گفته می شود. در وردپرس اسپم برای محتواهای ناخواسته ای که توسط دیدگاه ها, عضویت کاربران, پست ها, فرم های تماس و دیگر راه ها ایجاد می شوند مورد استفاده قرار می گیرد. یک پیغام, دیدگاه یا محتوای اسپم در اغلب اوقات حاوی لینک های فراوان, لینک به وبسایت های غیر اغلاقی یا غیر قانونی هستند. ممکن است این وبسایت ها حاوی بد افزار هایی باشند که به رایانه کاربران آسیب برسانند. سیستم دیدگاه های سایت های وردپرسی به طور مداوم یکی از اهداف این اسپمر ها هستند. البته ابزار ها و افزونه های زیادی برای مقابله با اسپم ها برای وردپرس وجود دارد که می تواند به شما در کنترل و جلوگیری از انتشار آنها کمک کند.

اگر اسپم هایی که به سوی یک سایت ما روانه می شوند را کنترل نکنیم, می تواند اثرات مخربی بر روی رتبه و اعتبار سایت ما بگذارد. اکثر اوقات کاربران و بازدیدکنندگان, یک سایت که حاوی اسپم های زیاد است را در دسته بدافزارها, نرم افزار های جاسوسی و سایت های غیر معتبر قرار می دهند. موتور های جستجو نیز ممکن است سایت هایی که دارای تعداد زیادی لینک هستند را به عنوان یک مزرعه لینک (Link farm) در نظر بگیرند و آنها را به دلیل اجازه دادن به انتشار چنین محتوایی جریمه کنند.

اما وردپرس فکر اسپم ها را کرده است و یک افزونه به نام Akismet را به همراه خود دارد که می تواند به وبسایت ها برای مبارزه با دیدگاه های اسپم کمک کند. یک مدیر سایت وردپرسی, می تواند افزونه اکسمیت را از طریق پنل مدیریت وردپرس فعال کند. برای استفاده از اکسمیت نیاز به ایجاد یک حساب کاربری در سایت این افزونه به علاوه دریافت کد api اختصاصی است. بسته به نوع سایت و تعداد کاربران آن, اکسمیت نسخه رایگان و پولی دارد. عموما وبسایت های شخصی و کوچک می توانند از نسخه رایگان اکسمیت استفاده کنند ولی سایت های تجاری بزرگ باید برای استفاده از سرویس های اکسمیت هزینه ای را پرداخت کنند. افزونه های دیگری نیز برای مبارزه با نوع های دیگر اسپم که در بالا به آنها اشاره کردیم وجود دارد.

دیدگاه کاربران

  1. از آمریکا جفنگ میذارن واسم اصن تعجب میکنم
    هربار روش کلیک میکنم به یه سایتی میره O_O

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.