توابع پوسته (Template Tag) چیست؟

یک تابع پوسته (Template Tag) در وردپرس, یک تابع PHP است که از آن برای تولید و نمایش اطلاعات پویا استفاده میشود. قالب های وردپرس حاوی توابع مختلفی هستند و توسعه دهندگان وردپرس از توابع وردپرس برای فراخوانی و نمایش اطلاعات پویا استفاده میکنند. وردپرس به همراه تعداد زیادی تابع داخلی و از قبل تعریف شده منتشر شده است که می توان از آنها در قالب های وردپرس استفاده کرد. علاوه بر توابع پیشفرض خود وردپرس, افزونه ها و قالب ها نیز می توانند توابع دلخواه خود را برای وردپرس تعریف کنند و از آنها در قالب های مختلف استفاده کنند.

یک نمونه تابع وردپرس:

<?php the_author(); ?>

تابع the_author در وردپرس می تواند نام نویسنده پست را در سایت نشان دهد.

یک مثال کاربردی:

<p>این مطلب توسط <?php the_author(); ?> نوشته شده است</p>

توابع پوسته همچنین می توانند یک سری مجموعه داده هایی را برگردانند. کاربران می توانند با استفاده از پارامتر ها انتخاب کنند که چه چیزی نشان داده شود.

برای مثال:

<a href="<?php bloginfo('url'); ?>" title="<?php bloginfo('name'); ?>"><?php bloginfo('name'); ?></a>

توابع پوسته وردپرس در حقیقت توابع ساده PHP هستند, بنابراین هر تابع PHP می تواند توسط افزونه ها یا قالب های وردپرس تعریف شوند و به عنوان تابع پوسته استفاده شوند. برای استفاده از یک تابع در قالب وردپرس, آن تابع باید در فایل functions.php تعریف شده باشد.

توابع پوسته توابع PHP هستند, پس می توانند در در توابع PHP دیگر یا توابع پوسته ای دیگر نیز استفاده شوند. برای مثال در اینجا ما یک یک تابع را برای نمایش متنی خاص را تعریف کرده ایم.

function Support() {
    $this_article = wp_title('',true);
    echo '<p>سلام, اگر از این مطلب خوشتان آمد '.$this_article.' لطفا <a href="http://www.example.com/donate/">ما را حمایت کنید</a>.';
}

برای استفاده از این تابع که در اینجا تعریف کرده ایم, باید از کد زیر استفاده کنیم:

<?php Support(); ?>

توابع پوسته چندگانه نیز می توانند برای به انجام رساندن یک هدف با هم ترکیب شوند.

دیدگاه کاربران

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.