ویرایشگر متن (Text Editor) وردپرس چیست؟

دو نوع ویرایشگر متن (Text Editor) وجود دارد که ما در روکش آنها را معرفی می کنیم. اولین نوع ویرایشگر, یک برنامه رایانه ای است که برای ورایش کدها از آن استفاده می شود. شما می توانید از ویرایشگر های متن برای نوشتن افزونه ها یا ویرایش فایل functions.php یا دیگر فایل های قالب وردپرس استفاده کنید. Notepad, Notepad++, Coda, Dreamweaver و … نمونه هایی از این نوع ویرایشگر ها می باشند.

نوع دوم ویرایشگر چیزی است که شما در صفحه ویرایش پست های وردپرس می بینید. صفحه ویرایش پست های وردپرس به همراه دو ویرایشگر یکی برای نوشتن پست به صورت دیداری و دیگری به صورتی متنی آمده است. ویرایشگر دیداری تقریبا مانند نرمافزار word می باشد, شما بدون داشتن دانش خاصی در مورد html می توانید مطالب خود را با استفاده از دکمه های موجود در بالای ویرایشگر دیداری وردپرس بنویسید. اما در ویرایشگر متنی شما باید خودتان به صورت دستی کدهای html را وارد کنید. مثلا برای پر رنگ کردن یک متن باید مانند زیر عمل کنید.

<strong>سایت روکش</strong>

البته در بالای ویرایشگر متنی وردپرس, نیز چندین دکمه برای وارد کردن سریع برخی از تگ های پرکاربرد html در نظر گرفته شده است که به شما در نوشتن کدهای html کمک می کند.

ویرایشگر متن (Text Editor) وردپرس چیست؟

استفاده از ویرایشگر متنی برای کسانی که با html مشکلی ندارند راحتر است زیرا تمامی کدهای html به صورت دستی با نوشتن آنها در ویرایشگر نوشته می شوند. در ویرایشگر متنی فقط یک عملیات به صورت خودکار انجام می شود آن هم اینکه برای بستن یک پارگراف و شروع کردن پارگراف بعدی تنها لازم است شما یک خط فاصله قرار دهید.

به نظر من اگر با html آشنا هستید بهترین گزینه استفاده از ویرایشگر متنی وردپرس است. زیرا شما دقیقا می دانید که دارید چه کد های html ای را در محتوای سایت خود قرار می دهید.

دیدگاه کاربران

 1. محمد

  با سلام

  در حال نوشتن یک سیستم هستم و در بخش ادیتور به مشکل برخوردم .

  ادیتورهایی مثله CKEditor و TinyMCE رو تست زدم که هر کدوم مزیت های خودشونو دارن ولی میخوام بخش آپلود پیشرفته تری داشته باشم .

  آیا امکانش هست آپلودری که روی وردپرس هست ( کل بخش افزودن مدیا و ادیتورش ) رو جدا داشته باشم و تو پروژه هام ازش استفاده کنم؟

  هدف من بیشتر بخش مدیا هست که خدایی حرفه ای ترین آپلودریه که تا حالا دیدم .

  ممنون میشم راهنماییم کنید .

 2. […] را در وردپرس ایجاد کنیم و حتی ظاهر واقعی آنها را در ویرایشگر دیداری وردپرس نیز مشاهده […]

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.