اندازه های بندانگشتی (Thumbnail sizes) در وردپرس چیست؟

اندازه های بندانگشتی (Thumbnail sizes) یک ویژگی درونی وردپرس می باشد که به طراحان و توسعه دهندگان اجازه می دهد تا اندازه های بندانگشتی را برای تصاویر آپلود شده توسط کاربران تعریف کنند. معمولا کاربران فکر می کنند که اندازه های بندانگشتی فقط به تصاویر شاخص اعمال می شوند. اما اینطور نیست. اندازه های بندانگشتی به همه تصاویری که در وردپرس آپلود می شود اعمال می شود. بهتر است اندازه های مختلف تصاویر بندانگشتی را به عنوان تصاویری اضافی تعریف کنیم.

طراحان و توسعه دهندگان وردپرس می توانند انتخاب کنند که آیا از تنظیمات تعریف شده در مسیر تنظیمات » رسانه ها استفاده شود, یا اندازه های دلخواه خود را برای وردپرس تعریف کنند. زمانی که یک اندازه جدید تعریف می شود, وردپرس یکی کپی از تصاویری که آپلود می کنید را در اندازه های تعریف شده ایجاد می کند. البته این قابلیت که بتواند برای تصاویری که در گذشته آپلود شده اند, اندازه های جدید را بسازد برای وردپرس تعریف نشده است. اما افزونه هایی مانند Regenerate Thumbnails وجود دارند که می توان از آنها برای ساخت تمامی اندازه ها برای تصاویری که در گذشته آپلود شده اند استفاده کرد.

انتقاد های زیادی نسبت به این ویژگی وردپرس داده می شود. برای مثال منتقدان می گویند که وجود این ویزگی باعث می شود تا مقدار زیادی از فضای هارد دیسک توسط تصاویر اضافی مصرف شود. این نقد قابل قبول است. زیرا اگر شما تصاویر زیادی را آپلود کنید, پس از مدت زمانی کوتاهتر فضای هااست شما پر می شود و نیاز به ارتقای هاست خواهید داشت.

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.