WordPress.com چیست؟

WordPress.com یک سرویس اختصاصی ارئه دهنده خدمات میزبانی وبلاگ می باشد. WordPress.com به صورت مستقیم ارتباطی با WordPress.org که خانه محبوب ترین نرم افزار مدیریت محتوای متن باز (open source CMS software) است ندارد. در واقع سرویس ارائه دهنده وبلاگ WordPress.com از وردپرس به عنوان هسته خود استفاده می کند. وبلاگ هایی که با استفاده از WordPress.com ایجاد می شوند نسبت به خود وردپرس دارای محدودیت های زیادی هستند.

در وبلاگ های WordPress.com نمی توانید هیچ نمونه افزونه وردپرسی, که یکی از بزرگترین ویژگی های وردپرس است را نصب و استفاده کنید. همچنین شما در WordPress.com نمی توانید از قالب های دلخواه خود استفاده نمایید و مجبور هستید تا از قالب هایی که به صورت پیش فرض در این سیستم وبلاگ دهی برای شما در نظر گرفته است استفاده کنید. بالاتر از همه این ها شما به راحتی نمی توانید در WordPress.com از Google Adsense یا سیستم های تبلیغاتی مشابه یرای کسب درآمد استفاده کنید.

به دلیل محدودیت هایی که WordPress.com برای کاربران خود در نظر گرفته است و همچنین مسدود بودن آن در ایران بسیاری از کاربران این سرویس وبلاگ دهی به وردپرس self-hosted (ارائه شده توسط WordPress.org) مهاجرت می کنند.

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.